Megjithatė, Busta Rhymes vjen nė Kosovė!

Shko poshtė

Super Megjithatė, Busta Rhymes vjen nė Kosovė!

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 14, 2011 3:05 pm


Reperi me famė botėrore, Busta Rhymes, do tė vijė nė Kosovė nė datėn siē edhe ishte paraparė, ka thėnė organizatori i kėtij koncerti, Drin Zatriqi, pėr Telegrafi.com.
Dje u raportua se hip-hop artisti kishte anuluar tė gjitha koncertet e tij nė Evropė, pėrfshirė edhe atė qė ishte paraparė tė mbahet me datė 29 prill nė Prishtinė.

Por vetėm njė ditė mė pas organizatorėt e kėtij koncerti kanė dhėnė njė lajm tė mirė pėr fansat e muzikės rep - ky koncert do tė mbahet ashtu siē ishte planifikuar.

“Organizatorėt e pesė koncerteve: Prishtinė, Shkup, Zagreb, Pragė dhe Bratislavė kemi qenė nė kontakt tė vazhdueshėm pėr tė shikuar mundėsitė pėr t’i realizuar koncertet tona me qėndrime tė pėrbashkėta”.


“Kemi kontaktuar menaxhmentin e Busta Rhymes, fillimisht na janė dhėnė datat prej 15 deri 19 maj pėr koncertet tona, por vetėm disa ore pas kėsaj, Chris Lighty, njeriu kryesor nė menaxhmentin e Bustas, e ka bindur Busta Rhymes qė koncertet e planifikuara pėr kėto 5 qytete tė mbeten ashtu siē janė paralajmėruar mė parė”, ka thėnė Zatriqi.


Sipas Drin Zatriqit koncerti do tė mbahet sipas planit dhe biletat janė hedhur nė shitje sėrish.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi