Varroset pas 190 vjetesh

Shko posht

Super Varroset pas 190 vjetesh

Mesazh nga Nora prej Fri Apr 15, 2011 5:50 am


John Horwood, i varur ne litar ne vitn 1821, eshte varrosur pas 190 vjetesh, ne vitin 2011.
Ne ate kohe ai ishte denuar per vrasjen e te fejuares Eliza Balsom dhe egzekutuar ne daten 26 janar te vitit 1821.
Qe nga ajo kohe, trupi i tij ishte perdorur nga kerkuesit shkencore per studimet e tyre dhe me pas ishte ruajtur
ne nje muze te universitetit te Bristol-it.
Kjo gje ka vazhduar derisa nje kusheri i lerget i tij Mary Haliwell, ka fituar gjygjin me Universitetin e Bristolit, dhe ka marre te drejten e varrimit.
Varrimi eshte kryer sipas traditave te kohes dhe eshte mbajtur ne krahe nga gjashte burra te posacem.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi