Gotovina dnohet 24 vjet burg

Shko posht

Super Gotovina dnohet 24 vjet burg

Mesazh nga D3M1 prej Fri Apr 15, 2011 12:27 pm


Tribunali pr Krime t Lufts n ish Jugosllavi e ka shpallur fajtor ish gjeneralin kroat Ante Gotovina pr krime kundr njerzimit.
Trubunali e dnoi Gotovinn me 24 vjet burg pr orkestrimin e fushats s vrasjeve dhe plakitjeve pr dbimin e rreth 200 mij serb nga rajoni kroat i Krajins n vitin 1995, njoftojn mediat.

Gotovina u shpall fajtor pr orkestrimin e vrasjes s dhjetra njerzve, si dhe bombardimin e disa fshatrave dhe qyteteve n Krajin gjat lufts n Kroaci. Ish gjenerali kroat nuk sht deklaruar fajtor.

Gjykata poashtu e shpalli fajtor edhe gjeneralin e dyt Mladen Markac, t cilin e dnoi me 18 vjet burg. I akuzuari i tret, Ivan Cermak, u shfajsua nga t gjitha akuzat.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi