Aleatėt nuk e ndalin fushatėn derisa Gaddafi tė shkojė

Shko poshtė

Super Aleatėt nuk e ndalin fushatėn derisa Gaddafi tė shkojė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Apr 15, 2011 12:28 pm


Udhėheqėsit e Britanisė, Francės dhe Shteteve tė Bashkuara zotohen tė vazhdojnė fushatėn ushtarake nė Libi derisa lideri Moamer Gaddafi tė lėrė pushtetin.
Nė njė artikull tė pėrbashkėt tė botuar nė gazetat nė tė dyja anėt e Atlantikut, David Cameron, Nicola Sarkozy dhe Barack Obama thanė se mbetja e Gaddafit nė pushtet do tė ishte “tradhti e paarsyeshme” e popullit tė Libisė.

Mė herėt, ministrat e jashtėm tė NATO-s i mbėshtetėn thirrjet qė Gaddafi tė lėrė pushtetin, dhe thanė se aleanca do ta vazhdojė misionin e saj nė Libi pėr aq sa tė ketė nevojė, njofton Rel.

Ndėrkohė, rebelėt libianė kanė bėrė thirrje pėr mė shumė sulme ajrore dhe thanė se ata po pėrballen me masakėr nga forcat qeveritare, tė cilat tė enjten e bombarduan qytetin Misrata me raketa.

Aeroplanėt e NATO-s i bombarduan caqet nė Tripoli, ku televizioni shfaqi pamje tė Gaddafit duke kaluar nėpėr rrugėt e qytetit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi