Shpallen zgjedhjet e parakohshme m 5 qershor

Shko posht

Super Shpallen zgjedhjet e parakohshme m 5 qershor

Mesazh nga D3M1 prej Fri Apr 15, 2011 4:24 pm


Kryetari i Parlamentit t Maqedonis, Trajko Veljanovski ka shpallur mbajtjen e zgjedhjeve t parakohshme m 5 qershor.
Sot n baz t obligimeve kushtetuese, ndrsa n baz t vendimit pr shprbrjen e parlamentit t ciln e votoi parlamenti e nnshkrova vendimin pr shpalljen e zgjedhjeve t parakohshme parlamentare t cilat do t mbahen m 5 qershor 2011, theksoi Veljanovski.

Ai ka apeluar tek t gjitha forcat politike pr prgjegjsit q kan t gjitha pr zhvillimin e zgjedhjeve t lira dhe demokratike. Sipas afateve ligjore, partit dhe pjesmarrsit e tjer n zgjedhje duhet q m s voni deri m 5 maj t dorzojn listat e kandidatve pr deputet.

Fushata zgjedhore fillon m 15 maj dhe ajo do t zgjas pr 20 dit, pr shkak se bhet fjal pr zgjedhje t parakohshme. Prbrja e deritanishme parlamentare ishte e gjashta nga pavarsia e Maqedonis, e zgjedhur gjithashtu n zgjedhjet e parakohshme, t dytat parlamentare t qershorit t vitit 2008. Prej sot partit politike kan nisur aktivitetet intensive pr hartimin e listave t kandidatve pr deputet, por edhe prgatitjet pr fushatn zgjedhore, njoftojn mediat.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi