Mėsoni anglisht duke bėrtitur

Shko poshtė

Super Mėsoni anglisht duke bėrtitur

Mesazh nga D3M1 prej Fri Apr 15, 2011 6:37 pm


Pėr ta dhėnė testin e gjuhės angleze, kinezi Li Yang u detyrua t’i mėsonte fjalėt e panjohura duke bėrtitur. E kuptoi se nė kėtė mėnyrė i mban mend mė lehtė dhe hapi shkollėn ku mėson anglishten – duke bėrtitur, shkruan Oddity Central.
Kreatori i kėtij programi tė pazakontė mėsimi Li Yang thotė se mėnyra tradicionale e mėsimit ėshtė e ngadaltė dhe nuk jep rezultate. Ai thotė se duke bėrtitur sa herė pėrmendet njė fjalė e re mėsohet mė lehtė.

Shumica e kritikojnė pasi britma nė rrugė bie ndesh me traditat kineze. Li megjithatė nuk heqė dorė nga ideja e tij dhe nė vitet e fundit ua ka mėsuar anglishten dhjetėra milionė njerėzve.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi