U martua me transeksual

Shko poshtė

Super U martua me transeksual

Mesazh nga Nora prej Sat Apr 16, 2011 6:06 amIjan Jang (32), mirėmbajtėsi i shkollės nga Derbi nė Britaninė e Madhe, ėshtė ankuar tek mediat se bashkėshortja e tij malajziane Fatin e ka lėnė pasi e ka ndihmuar tė marrė vizė.
Ēifti ėshtė njohur kur Ijan ka punuar nė Malajzi. Sė pari, ai nuk e ka kuptuar se Fatin ėshtė transeksual. Megjithatė, ku mėsoi, e ka vazhduar lidhjen me tė, edhe pse Fatin ka kundėrshtuar tė bėjė operacion pėr ndryshim tė seksit qė tė bėhet grua e vėrtetė.
Gjatė lidhjes trevjeēare, Ijan nga burrė heteroseksual, i cili ka pasur martesė tetėvjeēare, u shndėrrua nė homoseksual. Nė kėtė periudhė, Fatin ėshtė transferuar nė Britani dhe tė dashurit tė vet i ka thėnė se do ta arrestojnė nėse kthehet nė Malajzi, sepse aty homoseksualiteti dėnohet. Ēifti ėshtė kurorėzuar nė vitin 2009.
Ijan mediave u ka treguar se prindėrit e tij kanė hequr dorė prej tij, sepse ai u martua me Fatin, e cila ka lindur si mashkull – Mohamed Fazdil Min Bahari. Ajo ka pasur probleme tė mėdha me marrjen e vizės, ndėrsa nė pėrpjekjen pėr t’i nxjerrė vizė, Ijan ka shpenzuar 12.000 funta. Gjithashtu e kanė pushuar nga puna, sepse prindėrit e njė nxėnėsi janė ankuar pėr stilin e jetės sė tij.
Vetėm dy ditė pasi ka marrė vizė britanike, Fatin e ka lėnė bashkėshortin. “Shpenzova gjithēka qė kisha qė t’i nxjerr vizė. E humba punėn, shtėpinė dhe bashkėshorten. Tani po vėrej se mė ka shfrytėzuar vetėm pėr tė marrė vizė britanike”, – thotė Ijan dhe shton se “ndjehem si budalla”.
Ijan, i cili momentalisht jeton tek njė shok, u ankua se Fatih nuk dėshiron t’i japė divorc. Ajo ėshtė transferuar nė Manēester dhe po pėrpiqet tė bėhet e njohur si kėrcimtare. Britaniku shton se edhe mandej ėshtė heteroseksual, por ndjenjat e tij pėr Fatin nuk mund t’i kontrollojė.
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi