Berisha: Do tė bashkojmė Elbasanin me Tiranėn

Shko poshtė

Super Berisha: Do tė bashkojmė Elbasanin me Tiranėn

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 16, 2011 8:35 am


Kryeministri Sali Berisha tha tė premten nė Elbasan se nė vitin 2013, do tė bashkojė Tiranėn me Elbasanin. “Kam bindje se me Durim Hushin kryetar tė ardhshėm tė bashkisė sė Elbasanit dhe Lulėzim Bashėn kryetar tė ardhshėm tė Tiranės, nė pranverėn e vitit 2013 do tė bashkojmė Elbasanin me Tiranėn”, tha Berisha nė prezantimin e kandidatit Durim Hushi.
“Elbasani do ketė unazėn dhe bypass-in e tij, impiantin e pėrpunimit tė mbetjeve, kampusin e tij universitar dhe parkun e tij mė tė bukur. Sė bashku me qytetarin tuaj tė parė do presim shiritin e autostradės Tiranė-Elbasan, autostradė kjo me njė investim 460 milion dollarė, me katėr korsi dhe 7 mbikalime, 4 nėnkalime, shumė ura dhe shpejtėsi 120 km/orė, me gjatėsi prej 31.7 km. Autostrada kushton 4 herė mė shumė se projekti i rrugės tjetėr, por edhe sikur tė kushtonte 40 herė mė shumė do ta bėnim”, tha Berisha.

Kryeministri akuzoi kryetarin e opozitės si pėrgjegjėsin kryesor qė ka penguar votimin e buxhetit tė qytetit.“Kėto ditė Edi Rama mė quajti doktor komunaleje, i them se nuk jam doktor komunaleje ndjehem i privilegjuar t’ju shėrbej nga mėngjesi nė darkė qytetarėve tė kėtij vendi, pasi Europa nuk vjen nė Shqipėri ne duhet ta ndėrtojmė sė bashku atė’, tha Berisha.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi