Nj kinez mund t shkruaj me sy...

Shko posht

Super Nj kinez mund t shkruaj me sy...

Mesazh nga Daffina prej Sat Apr 16, 2011 12:42 pm
Nj burr kinez mund t shkruaj bukurshkrim me lott t cilt i nxjerr nga syt e tij.

Ru Anting, 56-vjear, nga provinca kineze Henan, thith ujin nga hunda e tij dhe e sprkat at prmes kanalit t lotit.

Ai s fundi kt e ka demonstruar n parkun Lotus World n qytetin Shanshui, ku ka shkruar katr fjal, Fu Ru Dong Hai (Fati sht i madh sa edhe deti) n nj drras t mbuluar me letr t kuqe.

Ndonjher e glltitja ujin derisa notoja, dhe nj her aksidentalisht zbulova se ujin q e glltisja mund ta nxjerrja prmes syve t mi. Miqt e mi u befasuan kur m pan, ka br t ditur kinezi.

Por ai nuk e shfrytzoi kt aftsi t tij deri n vitet e 1990-ta, kur humbi punn n nj fabrik lokale pas 20 vitesh pun, dhe filloi ta zhvilloj kt talent. Ru, pas strvitjeve intensive pr tre vite, ka arritur ta hedh ujin me saktsi pr mbi 3 metra largsi, nga syri i tij


_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Nj kinez mund t shkruaj me sy...

Mesazh nga ditush prej Sun Apr 17, 2011 9:48 am

Kuuukuuu e pabesueshhmeee ?

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi