Krimet e Hussein, zbulohet varreza masive

Shko posht

Super Krimet e Hussein, zbulohet varreza masive

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 16, 2011 1:28 pm


Nj varrez masive me 800 viktima t regjimit vrastar t Saddam Hussein, sht zbuluar n provincn perndimore Anbar n Irak.
Lajmi sht konfirmuar edhe nga vet Ministri i t Drejtave t Njeriut, Muhammed Sudani, i cili tha se viktimat ishin burra, gra dhe fmij, ndrsa pjesa m e madhe e tyre ishin qlluar n kok.

thnj sipas ministrit, i cili ka autorizuar grupe t posacme ekspertsh pr gjetjen e viktimave t regjimit, n kt varrez ndodhen eshtrat e atyre viktimave q jan vrar gjat viteve 1980-1988, nj ndr krimet m t rnda t njerzimit. Por Human Rights Watch thekson se n Irak, jan vrar t paktn 300 mij vet nga diktatori Hussein.

N vitin 2003, nj tjetr varrez massive me m shum se 3 mij viktima u gjet n nj rrethin 60 km larg kryeqytetit t Irakut, Bagdad.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi