Dhjetėra mijėra protestues kundėr Qeverisė nė Beograd

Shko poshtė

Super Dhjetėra mijėra protestues kundėr Qeverisė nė Beograd

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 16, 2011 1:29 pm


Dhjetėra mijėra protestues anti-qeveritar janė mbledhur tė shtunėn nė Beograd nė njė demonstratė tė opozitės qė kėrkon zgjedhje tė parakohshme pėr shkak tė thellimit tė krizės ekonomike dhe dyshimeve pėr korrupsion.
Pėrkrahėsit e opozitės, qė ishin sjellė me autobusė nga pjesė tė tjera tė Serbisė, mbanin flamuj serb dhe pano mbi tė cilat ishin tė shkruara thirrje pėr rrėzimin e qeverisė, raportojnė mediat.

Organizatori i protestės, Partia Progresive ėshtė kėrcėnuar se do tė vazhdojė me protesta deri nė vendimin pėr zgjedhje tė parakohshme. Qeveria e ka hedhur poshtė mundėsinė e caktimit tė njė date pėr zgjedhje tė reja para se vendi tė fitojė statusin e kandidatit pėr anėtarėsim nė BE. Kėtė status, Serbia pritet ta marrė nė vjeshtė tė kėtij viti.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi