SHBA, tė paktėn nėntė tė vdekur nga stuhi tė fuqishme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super SHBA, tė paktėn nėntė tė vdekur nga stuhi tė fuqishme

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 16, 2011 8:59 pm


Stuhi tė fuqishme kanė goditur shtetet Oklahoma dhe Arkansas nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės duke shkaktuar vdekjen e tė paktėn nėntė vetėve, pėrfshirė tre fėmijė.
Zyrtarėt thonė se njė tornado la tė vdekur dy vetė nė qytezėn Tushka tė Oklahomas tė enjten nė mbrėmje dhe shkatėrroi tė vetmen shkollė tė komunitetit.

Nė Arkansa, shtatė vetė gjetėn vdekjen nga stuhitė e tė premtes, qė rrėzuan pemė dhe sheshuan ndėrtesa. Autoritetet thonė se tre nga viktimat ishin nėn moshėn 10 vjeē.

Ka pasur njoftime pėr tornado edhe nė shtetin Misisipi. Qendra Kombėtare e Motit thotė se njė tjetėr sistem klimatik me stuhi pritet tė godasė sė shpejti Kansasin, dhe mė pas shtetet Missuri dhe Ilinois.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi