Veteranėt kundėr vendimit tė Hagės

Shko poshtė

Super Veteranėt kundėr vendimit tė Hagės

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 16, 2011 9:00 pm


Pas vendimit tė gjykatės sė Hagės, qė ka dėnuar me 24 vjet burg, ish-komandantin kroat i akuzuar pėr krime lufte Ante Gotovina, mijėra veteranė kanė dalė nė rrugė pėr tė protestuar nė kroaci.
Tubuesit, qė u mblodhėn nė sheshin qėndror tė Zagrebit dhe nė disa qytete tė tjera, mendojnė qė Gotovina nuk ėshtė fajtor pėr operacionin e quajtur “Stuhia”, gjatė vitit 1995.

Manifestuesit thėrrisnin “tradhėti” duke e akuzuar qeverinė kroate se nuk po bėnė asgjė pėr tė shpėtuar Gotovinėn, nga dėnimi pėr krime lufte. Gjenerali Gotovina ėshtė shpallur fajtor pėr vrasje, dhe krime tė tjera kundėr njerėzimit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi