Parfum i ri me aromė gjaku!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Parfum i ri me aromė gjaku!

Mesazh nga Lim-On prej Tue Apr 19, 2011 1:26 amEdhe
njė herė ėshtė parė se prodhuesit e preparateve kozmetike janė tė
gatshėm pėr ēdo marrėzi, me tė vetmin qėllim qė ta tėrheqin vėrejtjen e
blerėsve, sidomos nė kėto kohė krizash

Prodhuesit
italianė tė parfumeve kanė krijuar njė linjė bizare tė parfumeve, qė
mbanė erė gjaku, sikur qė ėshtė thėnė, ‘pėr nder tė tretėsirės
fascinuese qė rrjedh nėpėr damarėt tonė'.

Linja
e parfumeve qė quhet 'Blood Concept' ėshtė frymėzuar nga grupet e
gjakut – A, B, AB dhe 0 dhe qė tė gjitha kėto parfume kanė aromė
metalike nė esencėn e tyre, qė ėshtė frymėzuar nga rruazat e kuqe tė
gjakut.

Prodhuesit
e kėtij parfumi jo tė rėndomtė janė tė bindur se ky produkt sa bizar,
po aq interesant, do tė bėhet hit i vėrtetė. Me rastin e lansimit tė
kėtij parfumi, prodhuesit e tij kanė thėnė se parfumi bazohet nė gjak,
pjesėn mė tė studiuar, por megjithatė nė tė njėjtėn kohė edhe pjesėn mė
misterioze tė trupit tė njeriut.

Parfumi
A pėrbėhet nga bima e gjelbėr kopshtore, gjethja e domates, borziloku
dhe glikanxoja; parfumi 0 ėshtė kombinim i lisėnit, trėndafilit,
lėkurės, mėshteknės dhe kedrit. Parfumi B ka mė shumė njė aromė drunore,
derisa parfumi AB ėshtė bėrė nga aldehidet, alumini, ardėza, uji dhe
kedri.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi