Tritol shtėpisė sė kandidatit tė PS

Shko poshtė

Super Tritol shtėpisė sė kandidatit tė PS

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Apr 19, 2011 1:29 amNjė sasi eksplozivi u vendos rreth orės 1 e 50 minuta tė mėngjesit tė sė hėnės nė derėn e apartamentit tė kandidatit tė Partisė Socialiste pėr minibashkinė numėr shtatė, Erjon Koka.

Pėr fat tė mirė, nga shpėrthimi nuk ka patur tė lėnduar, ndėrsa banorėt e pallatit 33, nė rrugėn Kongresi i Lushnjes, nė kryeqytet, janė pėrfshirė nga paniku.

32-vjecari, qė kandidon pėr herė tė parė pėr kryetar minibashkie, thotė se nuk ka patur konflikt dhe kėtė sulm ia faturon garės elektorale.

“Normalisht nuk ka lidhje tjetėr sepse unė jam inxhinier ndėrtimi, jo njė profesion qė gjeneron dhunė. Edhe nė fushata tė tjera nuk kam pasur probleme. Nė momentin qė dal kandidat mė ndodh njė gjė e tillė, qė nuk ėshtė aspak e kėndshme”, deklaron Koka.

Ndėrkohė, kreu i Partisė Socialiste deklaroi pėr tė dyja incidentet, nė Pogradec e Tiranė, se janė shenja dhune tė qeverisė, e cila nuhat humbjen. Rama i bėri thirrje policisė qė tė bėjė punėn e saj dhe tė mos bėhet palė me pushtetin e dhunės.

“Janė shprehje ekstreme tė panikut qė ka pėrfshirė Saliun nė vigjiljen e njė disfate tė paralajmėruar. Frika ėshtė e vetmja shpresė e regjimit dhe pėrmes presioneve kėrkohet tė pengohen qytetarėt tė votojnė”, ka deklaruar Rama.

Sulmin ndaj banesės sė Kokės e ka dėnuar edhe rivali i tij pėr kėtė njėsi bashkiake, Krenar Alimehmeti, shtabi elektoral i tė cilit bėri thirrje qė policia ta hetojė shpejt dhe tė gjejė autorėt.

“Shprehim solidaritetin e koalicionit tonė Aleanca pėr Qytetarin. Kandidati ynė, Krenar Alimehmeti, pati njė telefonatė me zotin Koka, ku i shprehu solidaritetin e tij dhe i ka kėrkuar policisė tė nxjerrė para drejtėsisė autorėt”, ka deklaruar njė zėdhėnėse e shtabit elektoral.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi