Dasmat mė tė shtrenjta nė botė!

Shko poshtė

Super Dasmat mė tė shtrenjta nė botė!

Mesazh nga Lim-On prej Tue Apr 19, 2011 1:31 amKur vjen koha pėr t'u martuar, nuk ka diferenca mes tė pasurit dhe tė varfėrit.

Tė gjithė duan tė kenė njė dasmė pėrrallore, si dita mė e veēantė nė jetėn e ēdo njeiru.

Por,
ndryshe nga tė varfėrit, tė pasurit me fuqinė e tyre financiare i japin
vetes mundėsinė pėr tė realizuar njė dasmė ėndrrash.

Forbes,
thotė se dasma e Princit William dhe Kate Middleton pritet tė jetė njė
prej dasmave mė tė shtrenjta tė kohėve moderne, ndėrsa sjell njė listė
me dasmat mė tė shtrenjta nė histori.

Shekulli sjell pesė vendet e para tė listės sė publikuar nė FORBES

Princesha Salama me sheikun Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Dasma ka kushtuar 100 milionė $, janė martuar nė vitin 1981.

Pėr tė gjetur vend pėr 20.000 tė ftuarit nė dasmė, u ngrit njė stadium posaēėrisht pėr sundimtarin e Dubait.

Princi Charles dhe Diana Spencer

Dasma ka kushtuar 70 milionė $, janė martuar nė vitin 1981

Njė pjesė e madhe e parave ėshtė shpenzuar pėr ēėshtjet e sigurisė.

Vanisha Mittal dhe Amit Bhatia

Dasma ka kushtuar 60 milionė $, janė martuar nė vitin 2005.

Dasma
ka zgjatur pėr 6 ditė, 100 tė ftuar nė Pallatin e Versajės, transport
falas drejt Francės pėr tė ftuarit nė ceremoni, hotele me pesė yje,
fishekzjarre tek kulla Eifel dhe shumė detaje tė tjera ēuan koston e
dasmės nė 60 milionė dollarė.

Aleksandra Nikoliē dhe Andrey Malnichenko

Dasma ka kushtuar 30 milionė $, janė martuar nė vitin 2005.

Argėtimi
ishte njė pjesė e rėndėsishme e kėsaj dasme midis miliarderit rus dhe
modeles, me performanca nga Whitney Houston, Christina Aguilera dhe
Julio Iglesias, ku secili prej tyre ėshtė paguar me tė paktėn 3.6 mln
dollarė.

Priya Sachdev dhe Vikram Chatwal

20 milionė $ nė vitin 2006

Bashkė
me 600 tė ftuarit nė dasmė, ēifti ka udhėtuar pėr 10 ditė nga njė qytet
nė njė qytet tjetėr ne Indi nėpėrmjet njė jet-i personal.

Pronarit tė hoteleve luksoze si Dream New York, i kushtoi dasma rreth 20 mln dollarė.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi