Parlamenti hungarez miratoi kushtetutėn e re

Shko poshtė

Super Parlamenti hungarez miratoi kushtetutėn e re

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 9:29 am


Parlamenti nė Hungari miratoi kushtetutėn e re. Me shumicė e saj prej dy tė tretash partia konservatore e djathtė Fidesz e kryeministrit Viktor Orban votoi pėr kushtetutėn e re tė diskutueshme tė vendit.
Kushtetuta e re i mundėson Fidesz-it njė transformim rrėnjėsor tė Hungarisė dhe pėrforcimin e pushtetit.

Opozitarė tė majtė dhe liberalė si dhe juristė e aktivistė pėr mbrojtjen e tė drejtave tė njeriut kritikuan qė teksti pėr ndryshimin e kushtetutės ėshtė pėrpiluar nė njė procedurė tė shpejtė dhe pa pjesėmarrjen e vėrtetė tė qytetarėve.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi