Irani thotė se janė rrėmbyer 12 inxhinierė nė Afganistan

Shko poshtė

Super Irani thotė se janė rrėmbyer 12 inxhinierė nė Afganistan

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 9:30 am


Zėdhėnėsi i ministrisė sė Jashtme tė Iranit tha se 12 inxhinierė iranianė janė rrėmbyer nga sulmues tė armatosur nė Afganistanin perėndimor.
Ramin Mehmanparast tha se inxhinierėt iranianė punonin nė provincėn perėndimore Farah, pėr njė kompani e cila ėshtė pėrfshirė nė ndėrtimin e autostradės qė lidh Iranin me Afganistanin.

Ai tha se ēėshtja po hetohet nga ambasada e Iranit nė Kabul dhe ambasada e Afganistanit nė Teheran.

Zėvendės guvernatori i provincės Farah tha se vetėm nėntė ishin iranianė, ndėrsa tre tė tjerėt afganė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi