N Fukushima filloi pastrimi nga uji radioaktiv

Shko posht

Super N Fukushima filloi pastrimi nga uji radioaktiv

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 9:34 am


Puntort kan filluar t nxjerrin jasht reaktorit t Fukushims ujin q prmban nivele t larta radioaktiviteti.
Largimi i 25 mij tonve uji t ndotur nga kati prdhes i centralit brthamor do t'i mundsoj inxhinierve t vn n pun sistemin ftohs t reaktorit, raportojn mediat.

Centrali brthamor i Fukushims ka lshuar mbetje radioaktive q kur Japonia u godit nga trmeti dhe cunami i 11 marsit.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi