Gjenerali i NATO-s: Gadafi po vret civilė

Shko poshtė

Super Gjenerali i NATO-s: Gadafi po vret civilė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 7:27 pm


Pavarėsisht qėndrimit tė kolonel Gedafit pėr tė lejuar kalimin e ndihmave humanitare pėr civilėt, kryekomandanti i misionit tė Natos nė Libi, gjeneral Charles Bouchard, ka akuzuar kreun libian tė shtetit si gėnjeshtar.
Duke folur pėr mediat ndėrkombėtare, gjeneral Bouchard, ka fajėsuar forcat proqeveritare se po qėllojnė ndaj civilėve nė Misrata. Snajperėt janė vendosur mbi ēatitė e xhamive dhe prej atje kanė qėlluar njerėzit, tha Bouchard pėr televizionin kanadez.

Ushtarėt e Gedafit janė fshehur nė afėrsi tė spitaleve dhe kanė parkuar automjete tė blinduara nėpėr shkolla. Ata vishen si civilė qė mos tė njihen nė rrethin e kryengritėsve. Pak kohė mė parė Gedafi ra dakord me zyrtarėt e Kombeve tė Bashkuara pėr krijimin korridoreve pėr ndihmėn humanitare.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi