Llavrov tė mėrkurėn nė Maqedoni

Shko poshtė

Super Llavrov tė mėrkurėn nė Maqedoni

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 7:30 pm


Ministri i Jashtėm i Rusisė, Sergey Llavrov tė mėrkurėn do tė qėndroj pėr vizitė njė ditore nė Republikėn e Maqedonisė.
Lavrov nė Ohėr do tė ketė takim me kreun shtetėror tė Maqedonisė. Ai do tė takohet me presidentin Gjorge Ivanov, kryeministrin Nikolla Gruevski dhe ministrin e Punėve tė Jashtme, Antonio Milloshoski, njofton Ina.

Miloshoski dhe Lavrov do tė nėnshkruajnė Plan pėr konsultime mes ministrive tė Punėve tė Jashtme tė dy vendeve pėr periudhėn 2011-2012.

Ministri rus i Punėve tė Jashtme gjatė qėndrimit do tė vizitojė edhe ekspozitėn me rastin e 150 vjetorit e hapjes sė Konsullatės sė Rusisė nė Manastir qė do tė mbahet nė hotelin "Ineks Gorica", ndėrsa do tė vizitojė edhe monumentet kulturore-historike nė Ohėr.

Qėndrimi i Lavrovit nė Maqedoni ėshtė pjesė e turneut tė tij ballkanik nė kuadėr tė cilės do ta vizitojė edhe Serbinė, Malin e Zi dhe Slloveninė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi