Rama: Pėrdorni votėn pėr tė ēliruar Shqipėrinė

Shko poshtė

Super Rama: Pėrdorni votėn pėr tė ēliruar Shqipėrinė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 7:37 pm


Kryetari i Partisė Socialiste Edi Rama, u kėrkoi tė hėnėn qytetarėve tė Fierit tė pėrdorin votėn pėr tė ēliruar Shqipėrinė nga regjimi I kryeministrit Berisha, siē tha ai.
“Tė ēlirojmė Shqipėrinė nė 8 Maj nga regjimi i Saliut, pavarėsisht partive qė pėrfaqėsojmė. Vota ėshtė e vetmja fuqi qė kemi pėr ta nxjerrė tė keqen qė rrit faturat, tė keqen qe ju vė nė rresht nė listat e dyqaneve, tė keqen qė vazhdon t’iu marrė shpirtin e dinjitetin. Vota e vetmja armė qė keni pėr tė marrė hak pėr plumbat e 21 janarit, pėr viktimat e Gėrdecit, pėr deputetin Fatmir Xhindi e pėr Fatmir Myrtajn, pėr tė gjithė ata qė vidhen nga ky regjim kusarie”, tha Rama.

Rama, qė prezantoi nė Fier kandidatin pėr kryetar tė kėsaj Bashkie, Baftjar Zeqo, u bėri thirrje qytetarėve tė votojnė pėrtej ēdo ngjyre partiake dhe shtoi se ėshtė domosdoshmėri marrja nė dorė e tė ardhmes.

“Tė kthejmė popullin nė protagonist tė zhvillimit, nga njė vend ku ka 1 milion tė papunė nė njė vend ku e drejta pėr punė tė kthehet nė tė drejtė tė njeriut. Ėshtė koha kur tė drejtat e cdo qytetari tė jenė tė lira, ėshtė koha e pjesėmarrjes sė madhe, koha pėr njė aksion politik”, tha Rama.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi