Berisha: Nė Shqipėri po endet alternativa e rrugės sė vetmisė

Shko poshtė

Super Berisha: Nė Shqipėri po endet alternativa e rrugės sė vetmisė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 7:38 pm


Kryeministri Sali Berisha komentoi tė martėn nė Manzė tė Durrėsit alternativė e opozitės nė kėto zgjedhje, duke thėnė se shtėpia e sė shkuarės ka hapur dyert pėr ta.
"Krahas alternativės sonė, nėpėr Shqipėri po endet alternativa e rrugės sė vetmisė. Nuk kam ndėrmend tė harxhoj qoftė edhe 30 sekonda me kundėrshtarėt e mi, me disfatat e tyre, dhe alternativėn e tyre, por kėtu nga Manza, dua t'i them kryetarit tė Partisė Socialiste: shoku Edi, vrapo sa tė mundėsh nė rrugėn tėnde tė vetme, shtėpia e tė shkuarės po tė pret, ka hapur dyert pėr ty. Ec me vrap drejt tė shkuarės tėnde".

Berisha ftoi banorėt e Manzės, nė Durrės, qė tė vazhdojnė tė mbėshtesin koalicionin "Aleanca pėr qytetarin" duke kėrkuar qė tė ecin sė bashku nė alternativėn e qytetarit, nė koalicionin e qytetarit, nė besimin ndaj qytetarit. “Ju jeni tė parėt, fėmijėt tuaj janė tė parėt, familjet tuaja janė tė parat, komuniteti juaj ėshtė i pari, Manza ėshtė e para, Durrėsi ėshtė i pari, Shqipėria ėshtė e para", tha ai.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi