Berisha: Rama nė rrugėn e Ramizit dhe Enverit

Shko poshtė

Super Berisha: Rama nė rrugėn e Ramizit dhe Enverit

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 7:40 pm


Kryeministri Berisha sulmoi sėrish tė martėn nga Cėrriku rivalin opozitar Edi Rama, pėr rikthim nė rrugėn politike tė ish-diktatorėve komunistė.
“Pėrfaqėsuesit e rrugės sė vetme u pėrpoqėn tė bllokojnė integrimin dhe heqjen e vizave. Le t’ja lemė shokut Edi Rama atė rrugė, se rrugės do tė takojė Ramizin, pak mė tutje do tė takojė Enverin, por ne jemi tė vendosur tė mos e ndjekim atė rrugė”, tha Berisha.

Duke ftuar zgjedhėsit qė nė 8 maj tė hedhin votėn pėr kandidatėt e shumicės, Berisha bėri thirrje tė shmanget ēdo lloj incidenti apo dhunė nė fushatė.

“Nė fund tė muajit nisin punimet pėr tunelin Tiranė – Elbasan, ēka bėn qė Elbasani dhe Cėrriku tė jenė njė treg i madh me Tiranėn. Nga ana tjetėr, rritet mbi 2 herė vlera e tokės”, tha kryetari i mazhorancės.

“Ne u pėrballėm me sakrifica, por ia dolėm qė ekonominė shqiptare tėrėsisht tė falimentuar ta vendosim nė krye tė listės sė vendeve me ekonomi me rritje tė lartė, ndėrsa vendi u bė shumė tėrheqės pėr investimet e huaja”, shtoi Kryeministri.

Berisha theksoi rėndėsinė e ketyre zgjedhjeve vendore. “Kryetari i bashkisė, ėshtė edhe qeveritari mė i rėndėsishėm pėr ju. Me qėndrimet dhe projektet ai mund ta shndėrojė qytetin nė njė gjenerator tė hapjes sė vendeve tė punės dhe tė bizneseve tė reja”, tha Berisha. Nė Cėrrik pėr koalicionin e mazhorancės “Aleanca pėr Qytetarin”, kandidon Servet Tusha.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi