Rama: Tė gjitha llogaritė mė 8 maj

Shko poshtė

Super Rama: Tė gjitha llogaritė mė 8 maj

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 7:40 pm


Kandidati i opozitės pėr Tiranėn, Edi Rama, tha tė martėn nė takimet me banorėt e kryeqytetit, se tė gjitha llogaritė duhet tė bėhen mė 8 maj, tek fleta e votimit.
“Tė gjithė nė votim atje nė 8 maj. Te fleta e votimit tė gjitha llogaritė pėr pensionet e ulta, pėr ilaēet me ēmime tė rritura dhe hilenė e taksėn e kusarisė brenda ēmimit”, tha Rama, duke bėrė apel pėr pjesėmarrje tė lartė nė 8 maj.

Kryetari i opozitės bisedoi me banorėt pėr kasat fiskale, duke thėnė se “vetėm mirėmbajtja e kasės nė njė vit ėshtė mė shumė se taksa e pastrimit tė qytetit”. “Vetėm mirėmbajtja e kasės ėshtė 25 % mė shumė se shuma qė jepni nė vit pėr tė pasur njė qytet tė pastėr”, theksoi Rama.

Rama tha se 8 maji ėshtė dita “pėr t’i dhėnė faturėn e keqqeverisjes Saliut”. “Biznesi i vogėl i paguan qytetit mesatarisht rreth 1 milionė nė vit, 4 herė mė shumė i paguan qeverisė nė vit me TVSH, Tatim Fitimi, sigurime shėndetėsore, shoqėrore, etj, dhe plus edhe kasa fiskale. Ndėrkohė ato qė i paguani pėr Bashkinė ja ku i keni nė pemė, gjelbėrim, ndriēim, rrugė pastrim. Ato qė i paguani qeverisė ku shkojnė?! Ndaj nė 8 maj pėr tė gjitha kusaritė dhe rrenat nė kutitė e votimit tė jemi sa mė tė shumtė”, theksoi ai.

Kandidati i opozitės theksoi se fitorja dhe beteja e madhe ėshtė me varfėrinė pėr njė zhvillim tė qėndrueshėm ekonomik tė Tiranės dhe tė gjithė vendit. “Duhet tė fitojmė mbi papunėsinė, mbi ēmimet e larta, mbi varfėrinė apo mbi kusarinė nė faturat tuaja. Kjo ėshtė fitorja qė na duhet. Tė heqim taksėn e kusarisė nė 8 maj”, apeloi Rama.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi