Dedikimi i Elvana Gjatės

Shko poshtė

Super Dedikimi i Elvana Gjatės

Mesazh nga Nora prej Wed Apr 20, 2011 6:07 amKėngėtarja Elvana Gjata pėr herė tė parė merr pjesė nė “Top Fest”, pėrderisa thotė se nuk ishte njė zgjedhje e saj pėr tė marrė pjesė nė kėtė garė. Ajo konkurron me njė kėngė qė i dedikohet kėngėtares Emmy, qė u mbyt nga njė biznesmen kosovar para disa muajve nė Tiranė.
“Zgjedhja nuk ishte imja, por e stafit realizues, ndėrkohė qė unė punoja me ēdo detaj tė kėngės pėr njė paraqitje sa mė tė mirė”, ka thėnė Elvana nė njė intervistė pėr gazetėn Panorama.

Ajo ka vlerėsuar po ashtu edhe kėndimin “live” nė kėtė festival, pėrderisa ka theksuar se ky ėshtė “njė material i mirė muzikor qė pėlqehet dhe pėrvetėsohet menjėherė nga publiku”, pėrderisa ka shtuar se ndodhet mirė kur kėndon balada.

Pėr baladėn “Me ty”, Elvana thotė se pikėrisht ditėn kur ishte dhėnė lajmi pėr vdekjen e Emmy’it, ata ishin duke realizuar kėngė nė studio.

“Ndodhi qė unė dhe Flori po pėrgatisnim kėtė kėngė, pikėrisht ato ditė kur Emmy u largua pėrgjithmonė. Ne, ashtu tė tronditur siē ishim, futeshim nė studio pėr tė punuar dhe mendja na rrinte vetėm tek Emmy”. Pėr Elvanėn, edhe pse ajo nuk e njihte mirė Emmy’n, ngjarja ishte shumė pikėlluese.

Ajo tregon madje edhe njė ngjarje mistike, por tė vėrtetė, gjatė realizimit tė kėngės. “Emmy vinte shpesh nė studion e Florit sė bashku me tė vėllain dhe kėto kohė kur i vėllai vjen dhe e takon shpesh Florin nė studio, ne tė gjithė shohim njė flutur shumė tė madhe qė hyn brenda nė studio dhe rri aty. Kjo ndodh gati ēdo ditė dhe na duket sikur e kemi Emmy-n aty”.
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi