Dhjetra t vrar nga dhuna pas zgjedhjeve n Nigeri

Shko posht

Super Dhjetra t vrar nga dhuna pas zgjedhjeve n Nigeri

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 20, 2011 10:22 am


Dhjetra njerz jan vrar dhe mijra t tjer i kan braktisur shtpit e tyre nga trazirat q shprthyen pas zgjedhjeve presidenciale n Nigeri. Raportet thon se sulmuesit mysliman kan djegur shtpi, kisha dhe stacione t policis nga zemrimi pas shpalljes s rezultateve, sipas t cilave kandidati mysliman nga veriu Muhamadu Buhari, ka humbur nga Gudllak Jonatan, i krishter nga jugu i vendit.
Raportet thon se edhe t krishtert kan kryer represalie duke i sulmuar myslimant.

Vzhguesit i kan prshkruar zgjedhjet si prgjithsisht t besueshme.

Nigeria, e cila sht e pasur me naft, dhe sht vendi m i populluar n Afrik me rreth 150 milion banor, sht e ndar n jugun e dominuar nga krishtert dhe veriun nga myslimant.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi