SHBA: Kontrollori rrezikoi aeroplanin me zonjn e par

Shko posht

Super SHBA: Kontrollori rrezikoi aeroplanin me zonjn e par

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 20, 2011 10:22 am


Aeroplani i Shtpis s Bardh, n t cilin ndodhej zonja e par Michelle Obama, t hnn i sht afruar nj aeroplani reaktiv transportues C-17, dhe u detyrua t ndrpres zbritjen n bazn ajrore Endrjus afr Washingtonit si pasoj e gabimit t kontrollorit t trafikut ajror, njoftoi Washington Post.
Pasi aeroplani Boeing 737 me Michelle Obamn u gjet afr "hullis" s aeroplanit transportues C-17 Globemaster, kontrollort n bazn Endrjus e kan urdhruar t ndrpres aterrimin dhe t qarkulloj rreth aeroportit, nga frika se C-17 ndoshta nuk do t mund t largohej me koh nga pista gjat zbritjes s aeroplanit zyrtar, transmeton Evropa e Lir.

Zyrtart e agjencis federale t aviacionit, (FAA) kan konfirmuar se zonja e par ndodhej n aeroplan, por nuk kan komentuar incidentin.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi