Regjimi i Gaddafit paralajmėron Britaninė

Shko poshtė

Super Regjimi i Gaddafit paralajmėron Britaninė

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 20, 2011 10:23 am


Zyrtarė tė regjimit tė Moamer Gaddafit kanė paralajmėruar Britaninė lidhur me planet pėr tė dėrguar kėshilltarė ushtarakė pėr t'u ndihmuar kryengritėsve libianė.
Zėvendės ministri i Jashtėm, Halid Kaim i tha agjencisė AP se rebelėt nuk janė mirė tė organizuar dhe se misioni britanik me siguri do tė jetė njė “dėshtim”.

Ministri i Jashtėm, Abdul Ati al-Obeidi i tha BBC-sė se misioni britanik mund t'i “zgjatė” luftimet.

Sekretari i Jashtėm britanik, William Hague tha se Londra do tė dėrgojė oficerė tė ushtrisė mė Libinė lindore pėr t'u ndihmuar kryengritėsve tė pėrmirėsojnė organizimin, komunikimin dhe logjistikėn e tyre, transmetojnė mediat.

Hague tha se ata “nuk do tė pėrfshihen nė trajnimin apo armatimin e luftėtarėve tė opozitės’.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi