Mubaraku fajėsohet pėr vrasjen e civilėve

Shko poshtė

Super Mubaraku fajėsohet pėr vrasjen e civilėve

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 20, 2011 10:24 am


Presidenti i rrėzuar nga pushteti i Egjiptit Husni Mubarak ėshtė bashkėfajtor pėr vrasjen e 850 civilėve gjatė protestave tė janarit dhe shkurtit.
Kėshtu thuhet nė raportin e njė komisioni hetimor, i cili ėshtė prezantuar nė Kajro, njofton Deutsche Welle.

Komisioni akuzon policinė pėr dhunė kundėr demonstruesve. Pėrdorimi i armėve tė zjarrit ėshtė legjitimuar nga Mubaraku. Ndėrsa fakti qė vrasėsit nuk janė nxjerrė para drejtėsisė, dėshmon se pėrgjegjėsinė pėr kėto sulme dhe vrasje e mban vetė ish-presidenti, deklaroi sekretari i pėrgjithshėm i komisionit, gjykatėsi Omar Marwan.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi