S’ka kurorė me Robertin

Shko poshtė

Super S’ka kurorė me Robertin

Mesazh nga Nora prej Wed Apr 20, 2011 10:58 amNora Istrefi ende nuk ka vėnė kurorė me Robert Berishėn. Kėshtu ka thėnė nėpėrmjet telefonit motra e Norės tė hėnėn, pas njė thashetheme tė transmetuar nė emisionin “Prive” tė Klan Kosova.
“Ne kemi kontaktuar me Klan Kosovėn dhe ata na kanė thėnė se lajmi ėshtė dhėnė nė kuadėr tė thashethemeve. Por, nuk ėshtė e vėrtetė qė Nora ka vėnė kurorė me Robertin”, ka thėnė motra e Norės, Nita.
Familja e Norės e ka demantuar kėtė lajm, por, nga ana tjetėr, nė njė intervistė qė Nora e ka dhėnė pėr revistėn “Shqip”, ajo ka dhėnė edhe detaje tė shumta sa i pėrket lidhjes sė saj me Robertin, pėrderisa ka thėnė se marrėdhėnia e tyre nuk po kalon ndonjė krizė.
“Jo, ne nuk jemi ndarė e as qė kemi qenė tė ndarė ndonjėherė. Pėrkundrazi, lidhja ime me Robertin po pėrjeton ditėt mė tė mira”, ka thėnė Nora nė kėtė intervistė, shumica e tė cilės ka tė bėjė pikėrisht me fejesėn e saj disavjeēare me Robertin.
Ajo, po ashtu, ka theksuar se nuk e ka nė plan as martesėn.
“Po e shijojmė fejesėn, por gjithsesi kjo fejesa jonė do tė kurorėzohet nė tė ardhmen”.
Sipas Norės, tė jesh e dashuruar nė njė koleg ėshtė njė ndihmesė dhe e favorizon lidhjen e njė ēifti, pasi qė ka “tolerim dhe mirėkuptim nė mes tė njėri-tjetrit”.
“Ne punojmė nė tė njėjtin ambient. Ka qėlluar qė jemi takuar nė koncerte, nė pabe etj. Kėshtu lindi njė miqėsi dhe pėr disa kohė dolėm si miq. Pastaj u pėlqyem dhe kėshtu filluam tė shiheshim me tepėr sesa si miq”.
Pra, pavarėsisht se pėr ta ka thashetheme, duket se nė aspektin e dashurisė Nora i ka punėt mirė dhe madje ajo lėvdon tė fejuarin e saj duke e quajtur atė “njeri tė mrekullueshėm”, pėrderisa nuk mungojnė as dhuratat e pėrditshme qė ia bėn Roberti.
Nora nė fund tė vitit tė kaluar kishte pasur njė problem me Ardit Gjebrenė, kur ai e kishte larguar atė dhe Linda Halimin nga festivali “Kėnga Magjike”.
Nora kishte pasur vėshtirėsi pėr tė arritur nė festival pėr shkak tė kushteve jo tė mira atmosferike dhe kishte thėnė se njė sjellje e kėtillė nuk i ka hije Arditit.
Kėtė vit ajo ka paralajmėruar edhe disa hite tė reja, por si zakonisht qė bėjnė kėngėtarėt sot, ato i ka lėnė qė t’i promovojė mė vonė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi