Xuxi ofendon Bertinėn

Shko poshtė

Super Xuxi ofendon Bertinėn

Mesazh nga Nora prej Wed Apr 20, 2011 11:00 am“VIP Shtėpia 2” nė Kosovė, po e konkurron “denjėsisht” reality-show-n qė zhvillohet nė Shqipėri “Big Brother”, pasi sherret e debatet banale nuk po marrin fund.
Pas daljes sė kėngėtarit nga Shkupi, Berkani, disa banorė janė pėrplasur sėrish me njėri-tjetrin gjatė qėndrimit tė pėrbashkėt nė shtėpi.
Xuxi hapi njė konflikt me Bertinėn, vetėm pse konkurrentja e BB3 e thėrriste me nofkėn ”Xhaxhi Xux”. Xuxi i bėrtiti asaj gjithė nerva, duke futur nė mes edhe tė dashurin e kacurrelses sė bukur, Erionin. Sipas 42-vjeēarit Xuxi, Bertina ka marrė pjesė nė “Big Brother” pėr tė zėnė tė dashur.
Ti ke bėrė seks para miliona shqiptarėve dhe tani erdhe nė Kosovė, pėr tė mė thėnė mua ashtu e kėshtu”, – ėshtė shprehur kėngėtari, i cili kohė mė parė ka thėnė, se nuk do tė futej nė shtėpinė e Big Brother, edhe sikur t’i ofronin gjithė paratė e botės.
Nga ana e saj, Bertina ėshtė pėrgjigjur se nėse ai s’do, ajo ėshtė e gatshme tė mos flasė fare me tė, por Xuxi duhet tė mos e pėrmendė fare Erionin, tė dashurin e saj. Nga Shqipėria, Erioni, i cili ndjek zhvillimet e “Vip Shtėpia” pėrmes televizorit, ka reaguar i nervozuar pėrmes facebook-ut nė lidhje me kėtė debat. “Po Xuxi ku e pa qė Bertina bėri seks?
Edhe po tė ketė bėrė, ku qėndron problemi?!”, – ka shkruar ai, mes shumė e shumė komenteve tė tjera nga fansat e Bertinės. Nė shtėpinė qė ndodhet nė Prishtinė, ku marrin pjesė nga Shqipėria edhe Qetsori- fituesi i BB2, Rovena Stefa, Zajmina, Mariza Ikonomi etj., nė debat me Xuxin ėshtė pėrfshirė edhe Buci, fituesi i “Shtėpia e Kosovės 2”.
Deri tani tė kam respektuar, por ti nuk qenke ashtu si tė kam menduar unė, ti s’lejon askėnd tė flasė, as nė debate e as nė tema tė tjera, pėr mua nuk je askushi, nuk je konkurrent, ti flet vetėm pėr veten dhe pėr fenė myslimane, lavdėron veten gjatė tėrė kohės dhe kurrė nuk lavdėron askėnd”, – i tha nė sy Buci. Ndėrkaq, Xuxi ia ktheu duke i thėnė: “Ti do tė dalėsh tė premten nga ne tė katėrt qė jemi nominuar”.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi