Studenti me i keq ne bote

Shko posht

Super Studenti me i keq ne bote

Mesazh nga Daffina prej Wed Apr 20, 2011 11:37 amShiv Charan ka marre rezultatet e provimeve para disa ditesh duke zbuluar se ka ngelur ne te gjitha lendet pervec se ne lenden Hindi. Ai ka ngelur ne anglisht, ne shkenca, ne matematike etj. Gjera qe ndodhin do te thonit ju ne qofte se nuk do te ishit ne dijeni te faktit se Shiv ka 38 vjet qe ngel ne klase.
Gjithcka lindi kur Shiv vendosi te mos martohej deri kur te arrinte te kalonte te gjithe provimet. Qe atehere ai paraqitet rregullisht ne mesim dhe jep cdo vit provimet te cilat nuk ka arritur kurre ti kaloje. Kete vit ai ka ngelur per te 38-en here. Edhe pse 74 vjecari ka vendosur tia dedikoje jeten e tij studimit, ai nuk ka arritur kurre te jete nje nxenes i mire.
Ai tregon se premtimi i bere ne vitin 1969 eshte e vetmja arsye qe e ben te ngule kembe ne studimet e tij dhe thote se: Me mire te vdes sesa te mos mbaj premtimin! Do te vazhdoj keshtu deri kur te arrij te kaloj provimet, nuk ka rendesi se sa kohe do te me duhet!.
Per mua te kaloj provimet nuk eshte vetem nje kenaqesi personale, por kjo do te me hape dyert drejt marteses.
Kete vit nuk me ka ecur edhe aq keq vazhdon ai sepse nje lende e kam kaluar. Problemi im mbetet matematika, e cila me ul mesataren!

Nga rezultatet shkollore te Shiv mund te konfirmojme me bindje se ai eshte studenti me i keq ne Bote. Shpresojme tia arrije qellimit!


_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Studenti me i keq ne bote

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 20, 2011 1:14 pm

Me mire te vdes sesa te mos mbaj premtimin!"
Bravo.


Per mua te kaloj provimet nuk eshte vetem nje kenaqesi personale, por kjo do te me hape dyert drejt marteses.
Kete vit nuk me ka ecur edhe aq keq vazhdon ai sepse nje lende e kam kaluar. Problemi im mbetet matematika, e cila me ul mesataren!
Hahahhaahahahahaahhaha


_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi