Rregulla tė arta pėr modėn e meshkujve!

Shko poshtė

Super Rregulla tė arta pėr modėn e meshkujve!

Mesazh nga ditush prej Wed Apr 20, 2011 5:44 pmKur tė merreshim pak me gjenet, qė i trashėgojmė nga prindėrit, tė afėrmit, pėrveē punėve mirė tė njohura qė i trashėgojmė, nė ndonjė kategori bėn pjesė edhe ndjenja pėr stil dhe modė.
Me kalimin e kohės kėtė ndjenjė e zhvillojmė duke shtuar finesa, qė kanė rolin pėr tė treguar personalitetin tonė, mirėpo puna mė e madhe ėshtė e kryer qysh nė lindje. Pėr tė gjithė ata tė cilėt nuk kanė pasur fatin qė nė trashėgiminė gjenetike tė kenė tė shkruar ndjenjėn pėr stil dhe modė, kėtu janė disa rregulla dhe kėshilla tė vogla pėr modėn dhe stilin. Nėse u pėrmbaheni kėtyre mund tė mėsoni pėr principet themelore tė veshjes sė mirė, mirėpo edhe tė sjelljes, sepse stilin e pėrbėjnė tė dyja kėto sė bashku, e pėr mė tutje do tė kujdeset natyra. Stilin tė gjithė e kemi tė lindur vetėm se duhet ta gjejmė nė vete.
Ndiqeni edhe serinė e gabimeve mė tė kėqija tė modės sė meshkujve nė “Mnogoo Stil”.Ngjyra
Ngjyrat gjithmonė janė sipas dėshirės. Nuk ekziston rregull sipas sė cilės meshkujt ekskluzivisht duhet tė mbajnė ngjyra tė mbyllura apo mė tė hapura. Rrobat me ngjyrė tregojnė atė se sa tė gjallė jeni. Mirėpo, nuk duhet tė jeni shumė tė gjallė apo shumė kolorit. Rregulli thotė maksimum tri ngjyra.

Aplikacioni
Nėse keni zgjedhur bluzė me ndonjė aplikacion, print, me linjė vertikale apo horizontale ose diēka tė ngjashme: kollare, pantallona, ēantė, atlete, atėherė domosdo duhet tė jenė njė ngjyrėshe. Rregulli thotė – vetėm njė pjesė e rrobave mund tė ketė aplikacione.

Materiale
Pantallona prej liri, kėmishė mėndafshi dhe xhaketė lėkure tė kombinuara me atlete ngjyrė ari si ide interesante pėr kombinim ditor, mirėpo vetėm nėse dėshironi t’i thyeni tė gjitha rregullat e stilit. Nė stil ėshtė i pranueshėm vetėm njėri nga materialet e lartpėrmendura. Tė gjitha tė tjerat janė tė tepėrta. Rregulli ėshtė pambuk. Me zgjedhje tė bluzave prej pambuku dhe xhinseve asnjėherė nuk do tė gaboni. Me xhinse mund tė kombinoni edhe kėmishė mėndafshi ose xhaketė lėkure. Pėrderisa me pantallonat prej liri gjithmonė mund t’i kombinoni me bluzė nga pambuku.


_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi