Nse nuk jua ka nda ushqimin n mngjes

Shko posht

Super Nse nuk jua ka nda ushqimin n mngjes

Mesazh nga Nora prej Thu Apr 21, 2011 6:56 amProvoni q para se t shkoni n pun t hani disa pem sezonale ose t pini nj got lng pemsh (mirpo, prpiquni q vet ti shtrydhni pemt, duke shtuar sheqer).
Rezultati: do t freskoni organizmin pas gjumi, do ta pastroni nga toksinet e grumbulluara, do t fusni n organizm shum vitamina dhe minerale dhe kshtu do ta prgatisni veten pr kafjall. Organizmi juaj thjesht do ta dshiroj kafjallin.

N vendin e puns kryesisht kemi shum pak koh t lir pr t ngrn kafjallin, andaj ju propozojm q me vete t merrni ushqime t cilat do ti hani n pauz.

M mir sht t blini en me vakuum, n t cilat do t paketoni: sallat nga perimet e gjelbra, nj cop mishi t bardh pule t zier, dy cop buk apo nj simite dhe komposto nga molla q mund t jen nj kafjall i shklqyeshm.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi