Kujdes! Apple prgjon vendodhjen tuaj

Shko posht

Super Kujdes! Apple prgjon vendodhjen tuaj

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 21, 2011 8:54 am


T gjith t dhnat e prdoruesve t iPhone t kompanis Apple dhe 3G iPad, ruhen n mnyr sekrete n nj server qndror.
Lajmi befasues sht br i ditur nga e prditshmja prestigjoze The Guardian pas nj hetimi t gjat. Sipas ksaj gazete, t dhnat q identifikojn prdoruesin dhe tregojn vendndodhjen e tij, rregjistrohen n nj server, q nuk mund t kodohet.

Ekspertt Alasdair Allan dhe Pete Warden thon pr gazetn britanike se kjo hart e prdoruesve, sht e fsheht dhe mund t vihet n dispozicion t agjentve federal, t pajisur me nj krkes t prokuroris. Ende nuk ka patur asnj reagim t zyrtarve t lart t kompanis Apple, pas publikimit t ktij lajmi.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi