Ministria e Arsimit ndalon simbolet fetare n shkolla

Shko posht

Super Ministria e Arsimit ndalon simbolet fetare n shkolla

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 21, 2011 2:28 pm


Ministria e Arsimit ka ln n fuqi n projektligjin prfundimtar pr ndalimin e simboleve fetare n institucionet arsimore, duke i lejuar ato vetm n shkollat fetare.
Megjith kundrshtimin e komuniteteve fetare, sidomos nga komuniteti mysliman, projektligji i rishikuar pr Arsimin Parauniversitar, q pritet t miratohet s shpejti edhe nga qeveria, ka vetm disa riformulime t pikave t nenit t diskutuar 36, duke ln n fuqi ndalimin e simboleve fetare n institucionet arsimore, prve shkollave ku msohen lnd fetare, raportoi t enjten e prditshmja Mapo.

Ministria ka vendosur gjithashtu q t ndalohen n shkolla edhe simbolet partiako-politike dhe veprimtarit fetare dhe partiake me nxnsit dhe punonjsit e institucioneve arsimore. Simbolet fetare si kryqi, shamia apo veshje t tjera q dallohen q jan fetare, nuk do t lejohen n shkolla.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi