Parlamenti miraton ligjin pėr aministinė

Shko poshtė

Super Parlamenti miraton ligjin pėr aministinė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 21, 2011 2:30 pm


Parlamenti shqiptar miratoi tė enjten me 74 vota pro dhe asnje kunder pasi opozita nuk mori pjese ne votim, projektligjin pėr aministinė fiskale.
Kryeministri Berisha i bėri thirrje opozitės qė tė lėrė mėnjanė politikėn dhe tė votojė projekligjin duke menduar “pėr kėto borxhe, pėr kėta njerėz qė janė nė nevojė”.

Kryeministri akuzoi kryetarin e Partisė Socialiste Edi Rama, se ka urdhėruar deputetėt socialistė qė tė mos e votojnė ligjin, sepse, siē tha ai, preken interesa tė ngushta tė pushtetarėve socialistė. Berisha theksoi gjithashtu se ky ligj, nė asnjė nen tė tij, nuk lejon shkelje tė ligjit.

“Kreu i PS-sė, Edi Rama, ka urdhėruar votimin kundėr amnistisė, se kėtė ia diktoi kupola qė ai udhėheq. Pikėrisht se u pėrjashtuan kėtu nga kjo aminsitri krerėt e SHPK-sė nė krye tė partisė, u krijua ky qėndrim armiqėsor ndaj amnistisė”, tha Berisha duke theksuar se nuk do tė aministohen dy kategori parash, para duke pėrdorur politikė dhe para qė vijnė nga krimi dhe droga.

“Ato janė para tė paamnistueshme", tha kryeministri duke ftuar socialistėt qė tė votojnė ligjin pėr t’i treguar popullit se partia vazhdon tė mendojė pėr ta dhe jo pėr vete.

“Unė e kuptoj qė ju jeni parti miliarderėsh, po ju garantoj se paratė tuaja nuk do amnistohen sa tė jem unė nė kėtė qeveri. Ju mbroni paratė tuaja ndaj nuk votoni amnistinė. Mos u bėni cinikė pa zemėr, vini dorėn nė zemėr dhe votojeni, bėhuni njerėzorė. Forcojeni kėtė ligj por mos votoni kundėr se kur ka ardhur puna pėr interesat e Beqjas, rrogave tuaja, keni ardhur kėtu e keni votuar tė gjithė”, tha Berisha

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi