Incident tjetėr elektoral nė Shkodėr

Shko poshtė

Super Incident tjetėr elektoral nė Shkodėr

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 21, 2011 2:32 pm


Njė incident ėshtė shėnuar nė orėt e vona tė mbrėmjes sė tė mėrkurės nė qytetin e Shkodrės. Sipas policisė ėshtė djegur posteri i subjektit tė Partisė Demokratike, nė Komunėn Rrethina Shkodėr.
Policia ka identifikuar edhe dy autorėt e ngjarjes tė cilėt po ndiqen nė gjėndje tė lirė. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 01.30, nė lagjen "Partizani" tė qytetit Shkodėr, nė njė dyqan privat, tė dhėnė me qera, pėr t’u pėrdorur si zyrė elektorale nga Partia Demokratike, pėr Komunėn Rrethina, tė rrethit Shkodėr, ku ėshtė djegur me zjarr posteri elektoral i kesaj zyre, ndėrkohė qė dėmtime tė tjera nuk ka patur.

Sipas policisė janė autorėt e ngjarjes janė Redon B., vjeē 17, lindur e banues nė fshatin Golem, Komuna Rrethina Shkodėr, pėr tė cilin ėshtė bėrė shpallja nė kėrkim policor, dhe Ersid H., vjeē 20, lindur e banues nė fshatin Dobraē, Komuna Rrethina Shkodėr. Materialet nė ngarkim tė dy tė arrestuarve, i kaluan pėr ndjekje tė mėtejshme, nė gjendje tė lirė, Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr, pėr veprėn penale tė "Shkatėrrim tė pronės me zjarr", raportoi Ora News.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi