Qeveria e deritanishme 9.3 milion euro pr fushata

Shko posht

Super Qeveria e deritanishme 9.3 milion euro pr fushata

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 21, 2011 2:34 pm


Qeveria e Maqedonis brenda periudhs tre vjeare ka harxhuar rreth 9.3 milion euro pr reklamim dhe promovim t fushatave qeveritare.
Jan rreth 24 fushata qeveritare t cilat kan harxhuar milion euro, q jan derdhur kryesisht n mediat vendore. Por, n kt drejtim, mediat shqiptare kan prfituar rreth 2 apo 3 pr qind t ktij buxheti. Kto t dhna jan shprehur koh m par me kritika dhe akuza nga ana e botuesve dhe drejtuesve t mediave shqiptare.

Prfitime pr fushatat qeveritare kan arritur t ken si mediat elektronike, edhe ato t shtypura. Dhjetra portale gjithashtu kan prfituar parat shum milionshe t buxhetit t dedikuara pr reklamimin e Qeveris, kryesisht t dikastereve q drejtohen nga ministrat e VMRO-DPMNE-s t Nikolla Gruevskit.

Fushatat pr promovimin e Maqedonis, kundr abortit, kundr korrupsionit, fushatat e ministrive dhe projekteve t tyre pr legalizimet, pr leximin e librit, optimizmin pr vlerat e mira, jan disa nga fushatat bartse qeveritare.

S fundi edhe prkundr zgjedhjeve jan ndar 750 mij euro pr promovimin e dy projekteve qeveritare si: reformat n gjyqsor dhe bujqsia, rreth ndarjes s subvencioneve.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi