88 pėr qind e shqiptarėve kundėr Gruevskit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super 88 pėr qind e shqiptarėve kundėr Gruevskit

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 21, 2011 2:36 pm


Anketa e tė pėrditshmes “Dnevnik” ka nxjerrė nė sipėrfaqe pakėnaqėsitė e mėdha tė qytetarėve ndaj qeverisė aktuale nė Maqedoni, e cila drejtohet nga kryeministri Nikolla Gruevski.
Sipas kėsaj ankete, njė pjesė e madhe e qytetarėve vlerėsojnė se qeveria nuk ėshtė e aftė qė tė menaxhojė me problemet me tė cilėt pėrballet Maqedonia dhe nuk mund t’i besohet.

Nė pyetjen se, sa kryeministri Nikolla Gruevski e meriton edhe njė mandatė tė ri, 53 pėr qind e maqedonasve dhe 88 pėr qind tė shqiptarėve janė pėrgjigjur negativisht, gjegjėsisht 63 pėr qind e qytetarėve nuk e mbėshtesin njė mandat tė ri pėr kryeministrin, raporton agjencia e lajmeve INA.

Gjithashtu rreth 60 pėr qind e qytetarėve vlerėsojnė se Maqedonia ėshtė duke ecur nė drejtim tė gabuar.

Anketa me kėrkesė tė gazetės ‘Dnevnik’ ėshtė realizuar nga agjencia ‘Rejting’, nga data 9 deri mė 14 prill, ku janė pėrfshirė 1560 anketues.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi