OSBE doracakė pėr ligjin e ri tė procedurės penale

Shko poshtė

Super OSBE doracakė pėr ligjin e ri tė procedurės penale

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 21, 2011 2:37 pm


Misioni i OSBE-sė nė Shkup promovoi tė enjten pesė doracakė lidhur me aspektet e reja tė ligjit tė ndryshuar pėr procedurė penale.
Misioni i OSBE-sė nė Shkup botoi kėto doracakė qė tė mundėsoj qė procedura nė ēėshtjet penale tė jetė e unifikuar dhe standardizuar nė tė gjitha nivelet e gjyqėsorit.

Kėto botime pėrqendrohen nė tė drejtėn e mbrojtjes ligjore, futjen nė pėrdorim tė kundėr-ekzaminimit dhe marrėveshjes pėr pranimin e fajit, si dhe ndryshimet e ligjit nė lidhje me hetimet, pėrfshi pėrdorimin e masave tė posaēme hetimore.

"Kėto botime tė OSBE-sė mbi Ligjin e ri pėr procedurė penale do tė udhėzojnė gjyqtarėt, prokurorėt dhe avokatėt, gjatė zbatimit tė koncepteve tė reja dhe miratimit tė praktikave tė reja pėr zbatimin e procedurės sė re penale," tha u.d. Shefe e Misionit tė OSBE-sė nė Shkup, ambasadorja Natalya Drozd.

Misioni i OSBE-sė gjithashtu planifikon tė organizojė kurse trajnimi mbi ligjin e ri pėr gjykatėsit, prokurorėt, avokatėt dhe punonjėsit e policisė. Kurset do tė organizohen nė bashkėpunim me Akademinė pėr trajnim tė gjykatėsve dhe prokurorėve.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi