Elvana kėngė pėr Emmy-n

Shko poshtė

Super Elvana kėngė pėr Emmy-n

Mesazh nga Nora prej Thu Apr 21, 2011 5:48 pmElvana Gjata, e cila pėr herė tė parė konkurron nė festivalin “Top Fest” me kėngėn e saj “Me Ty”, nė njė intervistė pėr mediat shqiptare ka treguar se kjo kėngė i dedikohet kėngėtares sė ndjerė Emmy.
Edhe pse nuk kishte shumė miqėsi me kėngėtaren e ndjerė ajo ishte pikėlluar shumė nga ngjarja dhe kishte vendosur sė bashku me kompozitorin Flori tė bėjnė njė kėngė pėr tė.

“Po, ka njė histori tė dhimbshme qė mbėrtheu dhe trishtoi tė gjithė ambientin e artistėve dhe kjo ėshtė humbja e parakohshme e jetės sė Emmy-t. Ndodhi qė unė dhe Flori po pėrgatisnim kėtė kėngė, pikėrisht ato ditė kur Emmy u largua pėrgjithmonė. Ne, ashtu tė tronditur siē ishim, futeshim nė studio pėr tė punuar dhe mendja na rrinte vetėm tek Emmy. Edhe pse nuk kisha ndonjė miqėsi me Emmy-n, e kisha takuar vetėm njė herė, na pikėlloi shumė ajo tragjedi. Kėshtu, fare pa kuptuar, kur filluam tė shkruajmė tekstin, fjalėt na dolėn si dedikim pėr Emmy”, ka thėnė Elvana.

Kėnga e Elvanės ėshtė duke u konsideruar favorite pėr ēmimin e parė. Reperi Noizy ka deklaruar se ka hequr dorė nga pjesėmarrja e tij nė kėtė festival pėr arsye se pikėrisht ajo qė do ta merr ēmimin e parė ėshtė Elvana Gjata.

“Uroj qė parashikimi i tij tė jetė njė ogur i mirė pėr mua, megjithėse konkurrenca ėshtė tepėr e fortė. ‘Top Festi’ ka vėrtetuar ndėr vite se ēmimi i parė ka qenė tėrėsisht njė zgjedhje e publikut. Tashmė ėshtė bėrė rutinė qė tė aludohet para festivaleve pėr fitues hipotetikė. Mbase pjesėmarrja ime pėr herė tė parė pas tetė edicionesh, ka bėrė pėrshtypje”, ėshtė shprehur Elvana.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi