Gishtėrinjtė, sa mė tė gjatė, aq mė tė mirė

Shko poshtė

Super Gishtėrinjtė, sa mė tė gjatė, aq mė tė mirė

Mesazh nga Nora prej Fri Apr 22, 2011 5:40 am

Meshkujt tė cilėve gishti i unazės u ėshtė mė i gjatė se gishti tregues, janė posaēėrisht joshės pėr femrat, kanė treguar rezultatet e njė studimi tė ri.
Pėrpjesėtimi ndėrmjet gishtave ėshtė i lidhur me pėlleshmėri dhe seksualitet, domethėnė me hormonet seksuale, kanė treguar kėshtu tashmė hulumtimet e mėhershme. Ndėrkaq gishti i unazės mė i gjatė se gishti tregues te meshkujt tregon nė shfaqjen e testosteroneve nė mitėr, gjė qė mund tė rezultojė me joshje tė theksuar.

Nėse pyesni se pėrse meshkujt me gishtin mė tė gjatė tė unazės janė mė joshės pėr femrat? Pėrgjigjja fshihet nė simetrinė e fytyrės sė tyre e cila, pėr shkak tė shfaqjes sė testosteroneve nė mitėr, ėshtė mė e theksuar sesa te meshkujt me gisht tė unazės mė tė vogėl, shpjegon dr. Camille Ferdenzi nga Universiteti i Gjenevės.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi