Me ‘peeling’ kundėr rrudhave

Shko poshtė

Super Me ‘peeling’ kundėr rrudhave

Mesazh nga Nora prej Fri Apr 22, 2011 5:59 amLėkura deri nė vitet e tridhjeta me sukses rigjenerohet shpejtė, derisa nė moshė mė tė madhe i duhen deri 40 ditė, kėshtu qė fytyra juaj duket e pabarabartė dhe e lodhur, ndėrsa ngjyra rozė e fytyrės qė do tė duhej ta kini, sikur ėshtė humbur.
Pėr kėtė ju rekomandojmė peeling tė fytyrės dy herė nė muaj, respektivisht njė herė nė ēdo dy javė nė mėnyrėn nė vijim:

1. Peeling nė kushte shtėpiake – lageni fytyrėn me ujė tė vakėt pėr ta zbutur, pastaj merrni krip ose sheqer dhe me gishta nė mėnyrė tė butė bėni masazh fytyrės. Mos e shtypni sė tepėrmi, fytyrėn pėr tė mos skuqur atė.

2. Kremi pėr peeling - mundeni vetė tė zgjidhni varėsisht sipas tipit tė lėkurės suaj, mė e rėndėsishme nga tė gjitha ėshtė qė ato tė pėrmbajnė granule.

Vėrejtje: Peelingun nuk guxoni ta bėni shumė shpesh, mund ta dėmtoni lėkurėn. Ndėrsa si kėshillė shtesė nė pėrkujdesjen e fytyrės ėshtė edhe hidratimi i rregullt i lėkurės pas peelingut dhe gjithmonė largoni makijazhin pas pune apo pas argėtimi tė natės nė qytet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi