Papa Benedikti i XVI denoncohet ne Hage

Shko posht

Super Papa Benedikti i XVI denoncohet ne Hage

Mesazh nga Nora prej Fri Apr 22, 2011 4:15 pmDy avokate gjermane kane derguar ne Gjykaten e Hages nje akuze te permbledhur ne 51 faqe, ne te cilen, perpara Prokurorit te Gjykates Supreme, Luis Moreno Ocampo, e akuzojne ate per krime kundra njerezimit.
Tre jane akuzat, te cilat sipas avokateve gjermane, deri tani kane mbetur te pa denoncuara.
Sipas Christian Sailer dhe Gert-Joachim Hetzel, residente ne Marktheidenfeld te Bavarise, Papa eshte pergjegjes per:
1. mbeshtetjen e nje regjimi qe totalitar dhe shtrengues qe synon te vere nen kontroll anetaret e tij me kercenime terroriste dhe te demshme per shendetin.
2. ndalimin e perdorimit te prezervativeve, ne nje kohe kur rreziku nga semundje si HIV-AIDS egziston ende. Mbrojtjen dhe mbulimin e krimeve seksuale te shkaktuara nga prifterinj katolike, madje dhe trajtimi preferencial i tyre, qe lehteson krime te tjera.
3. Nje krim tjeter sipa tyre eshte edhe rekrutimi i anetareve te rinj nepermjet procesit te pagezimit te femijeve, te cilet akoma nuk kane perpunuar nje vullnet te tyrin.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi