Thai: Jemi nj milion shqiptar

Shko posht

Super Thai: Jemi nj milion shqiptar

Mesazh nga D3M1 prej Sun Apr 24, 2011 8:55 am


Gjendja e shqiptarve n Maqedoni, sht e keqe, padyshim se kto tre vitet e fundit situata u keqsua tej mase. U varfruan shqiptart me t vetmin qllim, ti shprngulin prej territoreve dhe tokave t veta. Kshtu ka deklaruar kryetari i PDSH-s, Menduh Thai, me rastin e nj tubimi pr riformatimin e Rinis Demokratike Shqiptare.
Po sillen maqedonasit sikur nuk ka zot shpije t shqiptarve ktu, un ju prkujtoj atyre se m 5 qershor ata do t ballafaqohen me zot shpije dhe do t jen t detyruar ta pranojn platformn e re t Partis Demokratike Shqiptare, jan dy gjra shum t thjeshta q krkon PDSH-ja. Nuk ka m vetm ata t kolliten ktu, po t duan le t kolliten bashk me ne ose do t rrezikojn t humbin gjithka. Nuk ka m t na shfrytzojn dhe eksploatojn n shekullin 21 si n shekujt e mesjets duke marr tatime prej nesh dhe prej atyre tatimeve duke na kthyer 1 apo 2%, citon Zhurnal fjalt e Menduh Thait.

Ne nuk mund t lejojm q ata t na trajtojn si nj pakic ekstreme. Ne jemi nj milion milet, nj milion njerz. Ne kemi kapacitete t mdha shtet-formuese, kemi edhe kapacitet shtet-shprbrs. sht rndsishme q bashkrisht t kuptojm se nuk mund t na prkrah as Shqipria as Kosova as Amerika as Evropa, nse ne bashkrisht nuk ngrihemi n kmb dhe t demonstrojm paknaqsin ton, ka thn Thai.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi