“Nuk tė dua mė...”

Shko poshtė

Super “Nuk tė dua mė...”

Mesazh nga Nora prej Mon Apr 25, 2011 4:10 pmNdarjet janė shndėrruar nė njė fenomen i zakonshėm nė ditėt e sotme, por arsyet janė tė njėjta pothuajse pėr tė gjithė.
Njė revistė angleze, The Cosmopolitan, u shndėrrua nė organizatore tė njė ankete pėr tė zbuluar se cilat janė arsyet kryesore qė shtyjnė femrat tė prishin njė marrėdhėnie.

Pėr tė gjetur dhjetė motivet mė tė shpeshta, u pyetėn 1 400 femra, rreth zhgėnjimeve tė pėsuara nė jetėn e tyre sentimentale

10 – Sipas deklaratave tė tė intervistuarave, arsyeja e dhjetė mė e rėndėsishme e ndarjeve ėshtė raporti seksual. 15,7% e femrave u shprehėn se mosqenia nė nivelin e duhur nė krevat i partnerit, i ka bėrė tė prishin raportin.

9 – Me 18,9%, arsyeja e nėntė mė e shpeshtė ėshtė mungesa e interesit tė mashkullit ndaj familjes sė vajzės.

8 – Marrėdhėniet nė distancė janė njė tjetėr argument kryesor nė dhėnien fund tė raportit. 20,2% e femrave nuk do tė ishin tė gatshme tė pranonin distancėn.

7 – Ambicia e pakėt e partnerit, i cili ndihet mirė me vendin e punės qė ka dhe nuk dėshiron tė bėjė karrierė ėshtė arsyeja e shtatė mė e shpeshtė e ndarjeve, me 20,6%.

6 – 21,1% e femrave kanė prishur njė raport sepse mashkulli pėrkrah tyre nuk ishte aspak romantik dhe aspak i vėmendshėm ndaj datave tė rėndėsishme apo dhuratave.

5 – Njė arsye e fortė ėshtė edhe dėshira pėr tė qenė e vetme. 21,1% e tė intervistuarave kanė ndierė kėtė nevojė gjatė njė lidhjeje.

4 – Sherret e vazhdueshme e shkatėrrojnė pothuajse gjithmonė njė raport. 29,1% e femrave pranuan se janė ndarė tė paktėn njė herė pėr kėtė arsye.

3 – Humbja e besimit mund tė jetė po aq e dėmshme pėr njė raport sa edhe tradhtia. 29,7% cituan kėtė arsye.

2 – Tradhtia ėshtė arsyeja e dytė mė e shpeshtė pėrse femrat braktisin njė mashkull. 36,6%, ose mė shumė se njė nė tre femra, i ka dhėnė duart partnerit pėr kėtė arsye.

1 – Arsyeja kryesore, humbja e dashurisė. Fraza “nuk tė dua mė” ka ēuar 39,7% tė femrave nė ndarje.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi