Zbulohet libri me 70 fleta metali te lidhura me tela ne Detin e Vdekur

Shko posht

Super Zbulohet libri me 70 fleta metali te lidhura me tela ne Detin e Vdekur

Mesazh nga Daffina prej Tue Apr 26, 2011 11:53 am

Kjo mund te jete Broshura me e madhe e gjetur ne Detin e Vdekur?
70 fleta metali te kapura si liber janee gjetur n nje shpell n Jordani dhe kjo mund t ndryshoj mendimin ton pr historin biblike.Per Historianet dhe dijetaret ky eshte nje thesar shume i cmuar.
Ky koleksion i lasht i 70 faqe metali te lidhura me tela,mund t zgjidh disa nga sekretet e ditve te hershme t krishterimit.
Akademikt jan t ndar n origjinalitetin e tyre, por thon se n qoft se vrtetohet, ata mund t provojn se sa i rndsishm eshte zbulimi i broshurave ne Detin e Vdekur n vitin 1947.
Faqet jane jo me te medha se sa nj kart krediti, jan imazhet, simbolet dhe fjalt q duket se i referohen Mesia dhe, ndoshta edhe, pr kryqzimin dhe ringjalljen.Shum prej ketyre librave jan mbyllur, duke br q akademikt t flasin ate qe mund te quhet n t vrtet Koleksioni i humbur i codices i bazuar n Librin e Bibls i Zbuless.
Librat u zbuluan 5 vjet m par n nj shpell n nj pjes t largt t Jordanise n t cilin refugjatt e krishter jan larguar pas rnies s Jeruzalemit n 70 AD. Dokumente t rndsishme nga e njjta periudh janegjetur me par aty.
Testet fillestare metalurgjike tregojn se disa nga librat mund t datojn q nga shek i par.

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi