Siri, AI: 393 t vdekur prej fillimit t protestave

Shko posht

Super Siri, AI: 393 t vdekur prej fillimit t protestave

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Apr 26, 2011 9:41 pmJan t paktn 393 t vdekur n Siri q prej fillimit t manifestimeve kundr regjimit t presidentit, Bashar Assad.

Lajmin e ka br t ditur Amnesty International, duke theksuar se reagimi i ashpr i qeveris siriane ka arritur nj kulm t ri t turpshm me bombardimet e ushtris kundr ndrtesave civile n Deraa, n jug t vendit.

Duke prdorur artilerin ndaj njerzve t vet, qeveria e Damaskut ka treguar synimin pr t shtypur protestat praktikisht me do kusht, cilido qoft mimi n jet njerzore, ka deklaruar Malcolm Smart, drejtori i Amnesty International pr Lindjen e Mesme dhe Afrikn e Veriut.

Assad duhet t ndal dhunn, t trheq ushtrin nga Deraa, t siguroj fillimin e furnizmit me uj dhe energji dhe t lejoj mbrritjen e ndihmave pr viktimat e ksaj masakre t papranueshme, thekson ai.
Vendos ne Facebook

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi